212 411 70 70
İletişim Hattı

Skip to the content

Web sitesi trafiğinizi katlamak için sosyal medyayı nasıl kullanmalısınız?

Web sitesi trafiğinizi katlamak için sosyal medyayı nasıl kullanmalısınız?

Bugün, web sitenizin trafiğini 10 kata kadar artırabilmek için sosyal medyayı nasıl kullanacağınız hakkında bir yazı paylaşmak istedik. Özellikle, Twitter'ı nasıl kullanacağımızdan bahsedeceğiz.. İnsanları sosyal medya içeriğinizden kendi web sitenize nasıl çekebilirsiniz ve bu trafiği nasıl dönüşüme çevirebilirsiniz? Bazen manuel olarak yaptığımız bir sürü işi otomatik hale getirmek için sizinle bir süreç paylaşacağız.

 

Erişim

Bu işlemin üç basamağı var. İlk adım erişim. Bu, çoğu firmanın tamamen atladığı bir şeydir. Pasif bir şekilde durup ve insanların sosyal medya sayfalarını bulmasını beklerler. Bu nedenle, size daha proaktif bir yaklaşım sunmak istiyoruz.

Aktif olarak mesaj atan, tweet edip, ürününüzü, servisinizi istediklerini söyleyen diyelim ki binlerce insan var. Mesela, insanlara ev bulma konusunda aracı olan bir şirketiniz varsa, her gün binlerce kişi "önümüzdeki ay ev değiştirmeyi düşünüyorum" "buraya yerleşmeyi düşünüyorum" gibi tweetler atıyor. Aslında bunları sosyal medya hesaplarında söylüyorlar ve siz sadece bunları söylemelerine izin veriyorsunuz .Onlarla etkileşim kurmuyorsunuz. Ancak bunu yapabilmeniz için harika bir yol var.

 

Anahtar kelimeler

Bu kişileri bulmak için öncelikle onların sosyal medyada ilgi çekmek için kullandıkları bu anahtar kelimeleri tahmin edip bir kenara yazmalısınız.

Bu anahtar kelimeler, birinin Google'a  yazabilecekleri anahtar kelimelerden biraz farklı olacak, çünkü sosyal medyada söylediğimiz şeyler biraz farklı. Örneğin, sosyal medyada "bir ev arıyorum" diyebilirsiniz, ancak Google aramasında "Beylikdüzü kiralık daire” yazabilirsiniz ve ikisi arasında ufak da olsa bir fark var. Dolayısıyla, anahtar kelimelerinizi yazarken siz de bulunduğunuz sosyal medya platformunun yapısını göz önünde bulundurmalısınız.

 

Otomatik iş akışı

Anahtar kelimelerinizi belirledikten sonra, yapmanız gereken şey, bu kişilerle etkileşimde bulunmak için otomatik bir iş akışı oluşturmaktır. Otomatik bir iş akışı oluşturmak için yapabileceğiniz birkaç farklı şey var. Sizin ve markanız için en organik tecrübeyi oluşturmak için bu dört elementten hangisini kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Bunun için dört farklı yol vardır:

Postlarını beğenin

Onları takip edin

Onları bir listenize ekleyin

Onlara "Merhaba, kiralık dairelerle ilgilendiğinizi gördük" yazan mesajlar gönderin.

Ancak bunların hepsini birden yapmayın. Bir ya da birkaçını uygulayın. Gerçekten organik ve çok doğal bir strateji geliştirin, çünkü hedef kitleniz olan bu insanlara ulaşmak istediğinize eminiz. Bu yollar sosyal medya içeriklerinize ciddi değer katmanıza gerçekten yardımcı olacak.

 

Kaynaklar

Bu süreci profesyonelce yürütebileceğiniz kaynaklardan biri;Socedo, potansiyel müşteriler, potansiyel kullanıcılar, web sitenizin potansiyel ziyaretçileri olan insanlara ulaşmanın en iyi yolu. Ayrıca bu iş akışını otomatikleştirerek gerçekten iyi bir iş çıkarıyor.

 

Tıklama

Bu uygulamayı gerçekleştirdikten sonra pasif bir şekilde durmamış oluyor, sahip olduğunuz ürün veya hizmeti almak isteyen insanlarla etkileşime girmiş oluyorsunuz. İkinci stratejiye geçecek olursak – tıklama almak . Şimdi, burada yapmanız gereken şey bu kişileri sayfanıza tıklamaları için gerçekten de ilgilerini çekecek ve onlar için değerli olabilecek şeyler paylaşmanız. Bu yüzden insanlara 14 günlük deneyim dediğim bir şeyi uygulamalarını öneriyorum.

 

14 günlük deneyim

14 günlük deneyim, en iyi blog yayınlarınızı derleyin 14 gün boyunca her gün ilginç, benzersiz içerikli 14 bağlantı yayınlayın. Bunu yapmamızın nedeni, ortalama bir kullanıcının bir girişte Twitter'da 13 dakika harcaması. Dolayısıyla gün içinde bu yayınlardan birden fazlasını görme şansı gerçekten zayıf. Şirketiniz ve markanız için çok fazlaymış gibi görünebilir, ama gerçekten de çok etkili bir yöntem.

Elektronik tablo

Bu 14 günlük denemeye hazırlanmak için, yapmanız gereken şey bir e-tablo çıkarmaktır. E-tablonuzun ilk sütununda, blog gönderilerinizin tümüne bir link oluşturun. 14 ila 25 blog yazısı oluşturmalısınız.

Bir sonraki sütunda, her bir blog yazısı için bir tweet, yani içerikten bir parça yazacaksınız. Blog yazısının içinden bir teklif çıkarabilir ya da mini bir özetini yapabilirsiniz. Ve isterseniz yazıyla ilgili tamamlayıcı bir de görsel ekleyebilirsiniz.

Bunu uygulamayı aynı blog yazıları için tekrar yapmalısınız, ancak içinden yeni bir içerik parçası seçip, yeni bir tweet ve yeni bir resim koymalısınız. Aynı yazıları farklı açıdan düşünüp yayınlama şansınız olacak böylece. Çoğumuz sadece bir veya iki kez blog yazımızdan yayınlıyoruz ve bu gerçekten farklı bir yaklaşım olacak denemenizde fayda var.

 

 

kaynak: Moz

(9 değerlendirme)
comments powered by Disqus